Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia, całe przedszkole, z pełnym zaangażowaniem, obchodziło „Dzień Ziemi”. Już od Przedszkolaka, każde dziecko wie, że należy troszczyć się o naszą niebieską planetę. Podczas  obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się  co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać ,aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne, oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety, oraz rozbudzenia w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

„Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona, wśród innych dalekich planet .To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.