Dzień Czekolady

DZIEŃ CZEKOLADY

12 kwietnia to najsłodszy dzień w roku, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady.

Tego dnia przedszkolaki z grupy „Żabki” poszerzyły swoją wiedzę na temat tego skąd pochodzi, co jest jej głównym składnikiem i jak powstaje czekolada, a pomogły im w tym filmy edukacyjne. Równie ciekawe były różnorodne zabawy z czekoladą w roli głównej. Była to dobra okazja, aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować pysznych czekolad w różnych smakach. Ten słodki dzień bardzo przypadł dzieciom do gustu. Przedszkolaki przypomniały sobie też piramidę zdrowego żywienia i dokładnie analizowały, na którym piętrze znajdują się słodycze. To był z pewnością pyszny dzień!