„Uczymy się przeciwdziałać emisjom”- warsztaty ekologiczne.

09.04.2024 dzieci 6-letnie wzięły udział w projekcie „Uczymy się przeciwdziałać emisjom”, realizowanym przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy. W ramach niego uczestniczyły w  warsztatach ekologicznych -„Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”. Zajęcia poprowadzili państwo A. i A. Mydlińscy - posiadający duże doświadczenie w realizacji działań w zakresie edukacji ekologicznej. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę w zakresie źródeł zanieczyszczeń powietrza, zagrożeń wynikających z emisji pyłów i gazów oraz chorób wywołanych przez skażone powietrze. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób mogą wpłynąć na ograniczenie emisji zanieczyszczeń; zaznajomiły się z historią lądolodu na naszych terenach oraz funkcją roślin w naszym ekosystemie. Oglądały zdjęcia, zadawały pytania i brały czynny udział w quizie podsumowującym wiadomości.