Wycieczka do Krainy Krasnoludków.

3 czerwca dzieci z grup: „Smerfy”, „Duszki” i „Żabki” wyruszyły na wycieczkę autokarową do bajkowej Krainy Krasnoludków w Zalesiu położonej w Puszczy Knyszyńskiej.

Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji i przygód. Najpierw przedszkolaki musiały zmierzyć się z leśnym torem przeszkód, który nie był prosty do przejścia ale maluchy dzielnie dały sobie z nim radę. Następnie pływały tratwą po rzeczce, słuchając odgłosów przyrody – kumkania żab i szumu wiatru oraz oglądały i weszły na statek piracki. W wolnej chwili przedszkolaki obserwowały, głaskały oraz dokarmiały zwierzątka z wiejskiej zagrody: kozy, gęsi, kury, kaczki, króliczki oraz osiołka. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka po lesie prawdziwym wiejskim wozem, jazda na koniu lub osiołku oraz poszukiwanie skarbów ukrytych w zagrodzie piaskowej. Duże wrażenie wywarła na przedszkolakach kraina drewnianych krasnali oraz interesująca historia z nimi związana, którą opowiedziała właścicielka gospodarstwa. Wszystkim dzieciom smakował pyszny posiłek: rosołek z makaronem, kiełbaski i słodkie bułeczki. Na zakończenie dzieci miały czas na swobodną zabawę na placu zabaw i harce w lesie. Z radością będą wspominać ten dzień pełen zabaw, niezapomnianych wrażeń i przygód na łonie natury.

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce poszczególnych grup.