"Dbamy o Ziemię" - poniedziałek 12.04.2021

Poniedziałek 12.042021

1. Zabawa ruchowa .

Pomoce: gazety, ulotki reklamowe Marsz po pokoju koła. „Kałuże” – zabawa ruchowa bieżna. Na podłodze leżą gazety – kałuże. Dziecko poruszają się po pokoju w rytm muzyki omijając kałuże. Na przerwę w muzyce stają na gazecie. „Wiatr i deszcz” – zabawa naśladowcza. Dziecko za pomocą gazety naśladują szum wiatru, padanie deszczu. „Słońce świeci i pada deszcz” – zabawa ruchowa orientacyjno – porządkowa. Dziecko na hasło: słońce świeci chodzą po pokoju i udają że czytają gazetę. Na hasło: pada deszcz trzymają gazetę nad głową - to parasol.

2. Rozwiązanie zagadki

Co to za planeta, Która nas zachwyca na której bez wody, tlenu i słońca nie byłoby życia. /Ziemia/

3. Chronimy naszą Ziemię”–filmik

5. „Jak pomóc naszej planecie?” – . Dzieci też mogą dbać o Ziemię .Rozmowa z rodzicami.

cel: opracowanie zestawu zasad ,których powinniśmy przestrzegać aby pomóc naszej planecie.

• • Dbaj o czystość środowiska, wrzucaj śmieci do kosza a także segreguj odpady.
  • • Gaś światło po wyjściu z pokoju, łazienki i innych pomieszczeń gdy w nich nie przebywasz.
  • • Zakręcaj wodę, gdy nie jest już potrzebna, dokręcaj kran.
  • • Szanuj drzewa, krzewy, przyrodę.
  • • Odpoczywając w lesie lub nad wodą posprzątaj po sobie.