Baśnie i Bajki - wtorek 13.04.2021

Witajcie drogie przedszkolaki!

Dzisiaj zapraszam Was do wzięcia udziału w zajęciach związanych z bajką, którą na pewno wszyscy dobrze znacie. Bajka nosi tytuł: „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zanim zaczniemy rozwiązywać zadania poproście rodziców, aby włączyli Wam nagranie, które znajduje się pod tym linkiem lub jeśli macie książkę o Śnieżce w domu to poproście o jej przeczytanie.

Podobała Wam się bajka? Spróbujcie odpowiedzieć teraz na pytania:

• Jak miała na imię tytułowa królewna?

• Dlaczego królewna Śnieżka znalazła się w lesie?

• Jak brzmiała formuła, którą wypowiadała zła Królowa przed zaczarowanym lustrem?

• Ilu było krasnoludków?

• Dlaczego królowa chciała się pozbyć Śnieżki?

• Kogo królewna spotkała w lesie?

• Za co przebrała się zła Królowa, aby podarować królewnie Śnieżce zatruty owoc?

• Jaki zatruty owoc zjadła królewna Śnieżka?

• Kto uratował królewnę?

• Co zrobił Królewicz, aby królewna Śnieżka się obudziła?

Przypomnieliśmy sobie całą historię Śnieżki, a teraz razem z bohaterami bajki zapraszam Was do pokolorowania zamku wg kodu na stronie 66. Powodzenia i dobrej zabawy.

Zabawa ruchowa z wykorzystaniem rymowanki Smok.

Rodzic czyta rymowankę, a dziecko ilustruje tekst ruchem:

Idzie smok do przodu (dziecko idzie, stawiając duże kroki),

Idzie smok do tyłu (dziecko idzie do tyłu, stawiając duże kroki).

Rozgląda się wkoło (dziecko rozgląda się)

i ryczy wesoło (dziecko ryczy głośno, uśmiechając się).

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy

Rodzic demonstruje ćwiczenia, a dziecko naśladuje je:

• Miny smoków: dziecko robi różne miny, np. wesołą, smutną, złą, przestraszoną, groźną;
  • Żarłoczne smoki: Dziecko naśladuje jedzenie dużych porcji, energicznie poruszając szczęką;
  • Smok Ziejący Ogniem: dziecko ugniata małe kulki z folii aluminiowej za pomocą trzech palców: kciuka, wskazującego i środkowego. Następnie wydmuchuje wszystkie kuleczki z miseczki.

Z pomocą rodziców wykonajcie zakładkę do książki wg własnego lub podanego poniżej pomysłu: