Temat tygodnia "Zwyczaje i tradycje świąteczne" - wtorek.

Karta pracy str. 10 - Łączenie w pary takich samych pisanek.

Czytanie opowiadania „Wielkanocna palemka”.

Kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi pani przyniosła do przedszkola pudełko z kolorowymi wstążkami, gałązki i kwiatki z materiału. W koszyczku ułożyła wydmuszki z jajek i piórka.
- Dzisiaj będziemy robić wielkanocne palemki - powiedziała.
Dzieci bardzo się ucieszyły i zaraz zaczęły się zastanawiać, jak wykorzystają przyniesione przez panią ozdoby.
- Najpierw niech każde z was wybierze dla siebie gałązkę. Powinna być prosta, cienka i mocna - wyjaśniła pani.
Dzieci zabrały się do pracy. Po chwili każde z nich trzymało w ręku gałązkę.
- Teraz nakładamy na nasze gałązki kolorowe wydmuszki. Potem przymocujemy do swoich patyczków kwiatki. Na koniec ozdobimy gałązki wstążkami. Pomogę wam zawiązać je na kokardkę.
Przedszkolaki w skupieniu i bardzo ostrożnie nakładały ozdoby na swoje gałązki.
- A może do dziurki w wydmuszce włożymy piórko? - zaproponował Marcin.
- Doskonale! To będą piękne palemki wielkanocne z kolorowymi piórkami! Po zajęciach zaniesiecie je do domu - odpowiedziała pani.

Rozmowa na temat opowiadania.
- Co pani przyniosła do przedszkola? Co dzieci miały zrobić z gałązek i ozdób przyniesionych przez panią? Co najpierw nakładały na gałązkę?

Wyścigi z pisanką - zabawa ruchowa. Dziecko idzie z łyżką, na której leży pisanka, obchodzi długość pokoju i powtarza czynność, zwiększając tempo.