Wstęp
Przedszkole Miejskie nr 2 w Grajewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019 r. poz.848) oraz z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2020 r. poz.1062)

Dane teleadresowe jednostki
Przedszkole Miejskie nr 2 , ul. Krasickiego 2, 19 – 200 Grajewo
tel. (86)272 70 74
Adres strony internetowej: https.//www.pm2grajewo.szkolnastrona.pl
Adres poczty internetowej: pm2.grajewo@gmail.com
Data publikacji strony internetowej: rok 2005

Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej:

• zamieszczone na stronie filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych i niedosłyszących
  • zamieszczone na stronie zdjęcia nie posiadają opisów dodatkowych dla urządzeń asystujących, dla osób niewidomych i niedowidzących
  • brak dostępności lub niepełna dostępność plików załączników w formacie pdf,
  • brak informacji o sytuacjach kryzysowych w języku migowym
  • strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej

Data sporządzenia
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

w przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
           e-mail: pm2.grajewo@gmail.com, tel. ( 86 ) 272 70 74
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Żądanie postaramy się zrealizować niezwłocznie i nie później  niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe, poinformujemy, kiedy realizacja będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie będzie możliwe, zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do informacji.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można złożyć wniosek do Rzecznika praw Obywatelskich.

Przedszkole Miejskie nr 2 mieści się przy ulicy Krasickiego 2 w Grajewie
1. Do budynku prowadzi główne wejście dla dzieci i personelu.
2. Przedszkole jest ogólnodostępne w godzinach pracy.
3. Budynek dwupoziomowy, podpiwniczony.
4. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform.
5. Łazienki nie są dostosowane dla dzieci niepełnosprawnych.
6. Przedszkole posiada 6 miejsc parkingowych.
7. Brak miejsc parkingowych dedykowanych osobom niepełnosprawnym.

Dostępność informacyjno – komunikacyjna
Klient może komunikować się z pracownikami przedszkola poprzez e-mail lub telefonicznie.
W budynku preferowana jest obsługa alternatywna poprzez wyjście pracowników na zewnątrz do interesanta, który chce załatwić sprawy urzędowe. W budynku nie ma urządzeń lub innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Informacje dodatkowe
Na terenie przedszkola nie ma ułatwień typu informacje głosowe czy pętle indukcyjne, brak oznaczeń w alfabecie brajla.

Co robimy żeby poprawić dostępność?
Planujemy w miarę możliwości doskonalić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. z 2019r. poz.848) oraz z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami ( Dz.U. z 2020r. poz.1062.)