22-24.06.2020

Temat katechezy: „Choć wakacji nadszedł czas, Jezus zawsze czeka nas”.

Wprowadzenie do katechezy:

Już wkrótce zaczną się oczekiwane wakacje. Na każdy czas w swoim życiu trzeba patrzeć, pamiętając o Panu Bogu, jego opiece nad nami oraz zaproszeniu do spotkania. Niezależnie od tego, gdzie będziemy spędzać letni czas, Pan Jezus chce być obecny we wszystkich sytuacjach życiowych. Szczególnym miejscem spotkania z Panem Jezusem jest kościół. Możemy tam spotykać się z Panem Jezusem, także w okresie wakacyjnym i modlić się we Mszy świętej.

15-18.06.2020

Przesyłam obrazki na kolejną katechezę na najbliższy tydzień. Na jednym z nich jest obrazek podzielony na sześć pól. Zadaniem dzieci jest wklejenie w odpowiednim układzie części obrazka wyciętych z drugiego, stanowiącego swoistą rozsypankę. Na pewno sobie poradzą.

Wprowadzenie do katechezy.

Duch Święty, tak jak Jezus i Bóg Ojciec, jest Bogiem. Od chwili chrztu mieszka w każdym z nas. Pan Jezus obiecał apostołom zesłanie Ducha Pocieszyciela i swoją obietnicę spełnił po zmartwychwstaniu. Duch Święty nieustannie działa w Kościele, przypomina o nauce Jezusa i wspiera ludzi w codziennych troskach.

08.- 12.06.2020

Wprowadzenie do katechezy:

W dniu, w którym obchodzimy uroczystość Bożego Ciała, Zmartwychwstały Pan Jezus „wychodzi” ze świątyni i odwiedza nas tam, gdzie żyjemy. W czasie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej idziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Zatrzymujemy się przy czterech ołtarzach i rozważamy fragmenty ewangelii. Kapłan kroczy pod baldachimem i niesie Pana Jezusa w monstrancji, czyli w specjalnym ozdobnym naczyniu liturgicznym służącym do przenoszenia Ciała Pana Jezusa pod postacią białego chleba, czyli opłatka.

Na koniec mam pytanie: czy jest szansa przekazania dzieciom dyplomików z nauki religii, które gotowa jestem im przygotować? Czy raczej zrezygnować, bo nie będzie jak im przekazać?
Proszę o opinię.

01.- 05. 06.2020

Wprowadzenie do katechezy: Pan Jezus jest Mistrzem w miłości i dobroci. Kocha nas nawet wtedy, gdy o Nim zapominamy. Zadaniem każdego z nas jest wykorzystywanie każdej sytuacji, by wzorem Pana Jezusa czynić dobro. W ten sposób nasze serce staje się podobne do serca Pana Jezusa. Do serca, które czcimy w specjalnym nabożeństwie czerwcowym.

25-29.05.2020

Wprowadzenie do katechezy:
Katecheza jest poświęcona roli rodziców w życiu dziecka. Okazją są przypadające w najbliższych dniach lub tygodniach Dzień Matki i Dzień Ojca. Każde dziecko zawdzięcza rodzicom życie, bezpieczny dom i codzienną opiekę. Dzięki Mamie i Tacie dzieci mogą bezpiecznie żyć, rozwijać się i poznawać świat. Wprowadzane są też przez nich w świat wiary i miłości Boga. Dziecko winno więc na co dzień szanować swoich Rodziców i darzyć ich zaufaniem.

18-22. 05.2020

Temat: Chociaż lat niewiele mam, to parafię swoją znam.
Wprowadzenie:
Miejscem spotkania ludzi z Panem Bogiem jest kościół. Wspólnota wiernych cieszy się własną świątynią parafialną, w której gromadzi się na modlitwie. Wszyscy parafianie znają swój kościół i księży, którzy w nim pełnią kapłańską posługę. Tak jak każdy człowiek ma swoje imię, tak każdy kościół ma swojego patrona, który w sposób szczególny opiekuje się swoimi parafianami.

Wprowadzenie do katechezy  11-15.05.2020

Dobry Jezus tak bardzo nas kocha, że dzieli z nami chleb, abyśmy już nie byli głodni. Jezus pragnie, abyśmy jedząc Jego chleb, byli coraz lepsi, szczęśliwi i radośni.

Ksiądz podaje ludziom Jezusa ukrytego w okrągłym białym opłatku. Takie wyjątkowe spotkanie nazywamy Komunią Świętą. Wy też za kilka lat przyjmiecie Ciało Jezusa i przystąpicie do Komunii Świętej.

Wprowadzenie do katechezy 04-08.05 2020

Maryja jest matką wszystkich ludzi. Taką rolę wyznaczył jej umierający Pan Jezus. Przebywając z Synem w Niebie, Maryja prosi Pana Jezusa o pomoc we wszystkich problemach ludzi.

Maryja jest szczególnie ważna dla narodu polskiego, bo nasz król kilka wieków temu oddał naród i Ojczyznę pod opiekę Maryi i tym samym ustanowił ją Królową Polski. Najważniejszym miejscem kultu Maryi w Polsce jest klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie, uważany przez wiernych za duchową stolicę Polski.